Praktinė informacija

 MAITINIMAS

Vaikų maitinimo valgiaraščiai yra ne tik sudaromi pagal dietologų rekomendacijas bei suderinami su Vilniaus visuomenės sveikatos centru, tačiau ir prisitaikantys prie gamtos ritmo, sezoniškumo, vaikų mitybos poreikių ir pomėgių.

Mažiesiems, alergiškai reaguojantiems į tam tikrus maisto produktus, sudarome galimybę valgiaraštį koreguoti pagal tėvelių pateiktas gydytojo rekomendacijas.

Norime maitintis visavertiškai, tad dalyvaujame ES vykdomose vaisių ir pieno produktų vartojimo skatinimo programose.

 DIENOS RITMAS

7.30 – 9.00 val. atvykstame į darželį, apsiprantame grupėje

9.00 – 9.30 val. pusryčiaujame

9.30 – 11.00 val. dalyvaujame užsiėmimuose (ugdomoji veikla)

11.00 – 12.00 val. einame į lauką

12.00 – 12.30 val. pietaujame

12.30 – 13.00 val. ruošiamės miegeliui, klausomės pasakos

13.00 – 15.00 val. ramybės, poilsio ir miego metas

15.00 – 15.30 val. bundame ir keliamės

15.30 – 16.00 val. vakarieniaujame

16.30 – 17.00 val. susibūrę į ratą aptariame dieną

17.00 – 18.00 val. žaidžiame, pasitinkame tėvelius

 LANKYMO TAISYKLĖS
  1. Jei vaikas susirgo ar dėl kitų priežasčių neatvyks į darželį, praneškite mums telefonu.
  2. Jei vaikas serga užkrečiama liga, karščiuoja, tą dieną likite namuose. Į darželį galima grįžti tik pilnai pasveikus.
  3. Vaiką paimti iš darželio gali tik tėvai, jei personalui nebuvo pranešta kitaip. Pasiimant vaiką kviečiame užeiti į vidų ir apie tai informuoti auklėtoją – nekvieskite vaiko per teritorijos tvorą ar iš automobilio. Taip visiems saugiau!
  4. Vaikas darželyje NEGALI TURĖTI: saldumynų ir kitokio sveikatai nepalankaus maisto, pinigų, vaikui ir aplinkiniams pavojų keliančių daiktų (kosmetinių priemonių, aštrių daiktų ir pan.), mobilaus telefono (bet kada galite susisiekti su darželio personalu). SVARBU: Per vaiko gimtadienį NELEISTINA į darželį atnešti jokių maisto produktų ar gėrimų. Gimtadienio nuotaiką kuriame šventiniais akcentais - balionais, kepurėlėmis, girliandomis, muilo burbulais ir pan. Šią atributiką galima atsinešti.
  5. Vaikas darželyje pagal poreikį GALI TURĖTI: čiulptuką, seilinuką, sauskelinių, drėgnų servetėlių, taip pat specializuoto maisto užkandžiams, jei to reikalauja vaiko sveikatos būklė.
  6. Vaikas darželyje PRIVALO TURĖTI: gydytojo pažymą apie vaiko sveikatą, šukutes plaukams, miego rūbelius, vidaus avalynę neslidžiu padu, atsarginių rūbelių komplektą, tinkamą lauko aprangą pagal metų laiką (kepuraitė vasarą, neperšlampančios pirštinės žiemą ir pan.). Kad ir ką vaikas beveiktų, apranga neturėtų varžyti judesių.
  7. Tėveliai kas mėnesį turi laiku atsiskaityti už darželio lankymą (terminą nurodys darželio administracija). 
  8. Tėveliams rekomenduojama nuolat domėtis, kaip darželyje sekasi vaikui. Personalas mielai pasidalins!
 PRIĖMIMO TVARKA
  1. Ateikite, apžiūrėkite, pabūkite, domėkitės. Suderinkime susitikimo laiką Kontaktų skyrelyje nurodytais telefonais arba el. paštu.
  2. Jei pajutote mūsų laisvės dvasią ir norite ja gyventi, registruokitės į darželį Kontaktų skyrelyje nurodytais telefonais, el. paštu.
  3. Atvykę į darželį pasirašykite Vaiko ikimokyklinio ugdymo sutartį su VšĮ Mūsų pėdutės.
  4. Laikotarpyje tarp sutarties pasirašymo ir pirmosios dienos darželyje rekomenduosime susitikti su specialistu, kuris bus atsakingas už vaiką. Specialistas prisistatys, paminės, ką savo krepšelyje vaikas turi atsinešti į darželį, bei suderins su Jumis vaiko adaptacijos darželyje planą.
  5. Prieš pradedant lankyti darželį praneškite administracijai, jei vaikas turi specifinių su sveikata susijusių arba mitybos poreikių (alergija maistui ir kitkam, buvusios operacijos, traumos, epilepsija ir kt.).
  6. Atvykite pirmajai numatytai lankymo dienai. Kokią nuotaiką pirmąją dieną beatsineštumėte į darželį – ar liūdesį, apvalią riedančią ašarą, ar šiltą snaudulį, ar didelį, šviečiantį džiaugsmą – Jus pasitiksime su nemažesniu laukimu. Visi kartu stipriai norėsime, kad Jums viskas būtų gerai!
  7. Vaikai priimami į darželį nuo 1 m.
 ADAPTACIJA

Prisitaikymo lankyti darželį procesas prasideda vaikui dar būnant namie. Jei drauge su vaiku padirbėsite iki pirmosios lankymo dienos, adaptacija darželyje bus sklandesnė.

PRIEŠ PRADEDANT LANKYTI DARŽELĮ:

  • APMĄSTYKITE, kaip Jūsų vaikas jaučiasi naujoje aplinkoje, dėl ko dažniausiai nerimauja, ar greitai apsipranta, kas padeda greičiau prisitaikyti. Tikėtina, kad vaikas panašiai reaguos ir į darželio aplinką.
  • SUSITIKITE su už vaiką atsakingu specialistu dar prieš pradedant lankyti darželį. Surinkite visą rūpimą informaciją apie darželio gyvenimą.
  • PASIKALBĖKITE su vaiku apie būsimus pokyčius. Papasakokite, su kokiais žmonėmis vaikas susitiks (auklėtojos, kiti vaikai), kokios bus veiklos, aplinka ir dienotvarkė. Užtikrinkite vaikui suprantama kalba, kad darželyje jį paliksite tik kuriam laikui, o paskui pasiimsite ir kartu vyksite namo. Žinojimas, kas vyks ateityje, vaikui padeda ramiau priimti pokyčius, teikia jausmą, kad pasaulis yra kontroliuojamas ir nuspėjamas. Apie darželį kalbėkite kuo ramiau, taip pat, kaip pristatote jam įprastines jo išvykas iš namų. Vaikas neturėtų pajusti Jūsų jaudulio, nors ir natūralu, kad taip pat nerimaujate.
  • PRATINKITE VAIKĄ PASILIKTI prižiūrimą kitų suaugusiųjų (auklės, giminaičio, šeimos draugo). Stebėkite, kaip vyksta judviejų išsiskyrimas pasiliekant su skirtingais žmonėmis, kas padeda jį palengvinti ir per kiek laiko vaikas pripranta pasilikti su kitu žmogumi.

PIRMOSIOMIS DIENOMIS DARŽELYJE:

  • Pirmą dieną atvykę į darželį, SUPAŽINDINKITE vaiką su auklėtoja. Rodykite vaikui, kad su auklėtoja bendrauti Jums malonu. Vaikas taip pat ims ja pasitikėti.
  • Prieš išeidami PRIMINKITE vaikui jam suprantama kalba, kada grįšite jo pasiimti ir keliausite namo, pavyzdžiui, po pietų miego, po vakarienės ir pan. Stenkitės nevėluoti, nes tai užtikrins vaiko pasitikėjimą Jumis.
  • ATSISVEIKINKITE trumpai ir ramiai, taip pat, kaip eilinio išėjimo iš namų metu. Jei vaikas verkia, atsispirkite norui jį raminti. Tokia Jūsų reakcija paskatins vaiką ašaromis į išsiskyrimą reaguoti ir kitą kartą, nes vieną kartą už ašaras jau sulaukė prielankumo. Vietoje to galite atsisveikinimą paversti judviejų smagiu ritualu, pavyzdžiui, duoti po bučinuką į kiekvieną skruostą ir bakstelėti nosimis. Atsisveikinimo metu vaikui daugiau dėmesio rodykite tada, kai jis yra ramus ir gerai nusiteikęs. Iš darželio niekada neišeikite slapčia, nes tai griauna vaiko pasitikėjimą Jumis, sukelia ypatingą nerimą, jausmą – „esu apgautas, paliktas vienas nežinomoje aplinkoje“.
  • NENUVERTINKITE VAIKO NERIMO, neneikite, nesijuokite. Visos vaiko reakcijos pasiliekant darželyje pirmuosius kartus yra normalios. Tai yra vaiko jausmai, į kuriuos derėtų atliepti, įsigilinti. Išsiaiškinkite, kas tiksliai vaikui kelia nerimą, pavyzdžiui, galbūt vaikas mano, kad nebegrįšite. Tokiu atveju paaiškinkite vaikui, kad tikrai ateisite pasiimti, priminkite, kada tą padarysite. Informuokite auklėtoją, kada atvyksite, kad ji galėtų vaikui tai priminti, jei jis klaustų.
  • PRISIMINKITE – vaiko nenoras išleisti tėvus rodo, kad judviejų ryšys stiprus ir saugus. Vaikas tiki, kad būtent Jūs galite jį apsaugoti nuo pavojų, o vaikas šį tikėjimą gali Jums parodyti. Jei tęsėsite pažadą vaikui ir nevėluosite jo pasiimti, jis greitai supras, kad visada sugrįžtate ir Jumis galima pasitikėti.
  • MŪSŲ PĖDUTĖSE sudarysime sąlygas sklandžiai vaiko adaptacijai. Pirmosiomis dienomis darželyje kuriam laikui galėsite likti drauge su vaiku, jei jausite, kad to reikia. Adaptacijos laikotarpio trukmę ir pobūdį priderinsime prie Jūsų ir mažylio poreikių.